امروز : شنبه, 26 اسفند 1396

نمایشگاه بین المللی مواد غذایی ، ماشین آلات و صنایع وابسته مشهد با حضور هیأت تجار افغانستان

 

 

هفدهمین نمایشگاه بین المللی مواد غذایی ماشین آلات و صنایع وابسته مشهد (ifood 2016) با همکاری اتاق مشترک ایران و افغانستان (خراسان رضوی) در اطلاع رسانی، پذیرش هیأت، واگذاری غرفه و... این نمایشگاه از تاریخ 4 الی 7 شهریورماه 95 در محل نمایشگاه بین المللی مشهد با حضور هیأت هایی از کشورهای مختلف از جمله افغانستان، برگزار گردید.

طبق روال دو سال اخیر، با هماهنگی اتاق مشترک ایران و افغانستان (خراسان رضوی) و اتاق تجارت و صنایع هرات، غرفه ای به منظور نمایش توانمندی های صادراتی افغانستان به اتحادیه صادرکنندگان استان هرات واگذار گردید و مورد استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان، تجار ایرانی و صاحبان صنایع، قرار گرفت.

در روز افتتاحیه نمایشگاه مواد غذایی مشهد، مورخ 4/6/95 با دعوت اتاق مشترک هیأتی از سرکنسولگری افغانستان در مشهد، ریاست محترم اتحادیه صادرکنندگان استان هرات، ریاست محترم اتحادیه صنعتگران استان هرات و هیأت محترم اجرایی اتاق مشترک ایران و افغانستان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه شرکت نمودند.

در بازدید مسئولین محترم از نمایشگاه مواد غذایی و صنایع وابسته مشهد در روز افتتاحیه این نمایشگاه، استاندار محترم خراسان رضوی، ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان و ریاست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، معاونت محترم وزارت امور خارجه در شمال و شرق و سایر مسئولین و کارشناسان ذیربط با حضور در محل غرفه اتحادیه صادرکنندگان هرات، با توانمندی های صادراتی افغانستان و عمده محصولات کشاورزی آن کشور آشنا شدند.

با حضور استاندار محترم خراسان رضوی در محل غرفه افغانستان، جناب آقای انصاری ریاست اتحادیه صادرکنندگان هرات با تقدیم هدیه ای از صنایع دستی هرات به ایشان، از زحمات استاندار محترم خراسان رضوی در توسعه و تعمیق روابط اقتصادی بین دو استان تجلیل بعمل آورد.

در روز دوم نمایشگاه، مورخ 5/6/95 ریاست محترم اتاق تجارت و صنایع هرات و تنی چند از  اعضای هیأت مدیره آن اتاق، ضمن حضور در غرفه اتحادیه صادرکنندگان هرات از نمایشگاه یاد شده بازدید به عمل آوردند و به مذاکره با مسئولین حاضر در نمایشگاه پرداختند.

اتاق مشترک ایران و افغانستان(خراسان رضوی) از فعالین اقتصادی و اعضای محترم افغانستانی در بخش مواد غذایی و صنایع وابسته، جهت حضور در نمایشگاه در قالب هیأت تجاری افغانستان، دعوت به عمل آورد، که در طی سه روز اول این نمایشگاه تعداد حدود 100 نفر از فعالین اقتصادی افغانستانی با عنوان بازدید کننده متخصص و در قالب چندین گروه با هماهنگی و مدیریت اتاق مشترک ایران و افغانستان(خراسان رضوی) از غرفه های نمایشگاه دیدن کردند، همچنین علایق، نظرات و سئوالات ایشان در مذاکرات و بازدیدهای آنها پیگیری گردید.  

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و افغانستان(خراسان رضوی)، مورخ 95/6/8