امروز : پنج شنبه, 03 اسفند 1396

با حضور وزیر توسعه روستایی 2 پروژه آب آشامیدنی در هرات به بهره‌برداری رسید

 

 

 

2 پروژه آب آشامیدنی بهداشتی در فرمانداری انجیل ولایت هرات باحضور والی این ولایت و وزیر توسعه روستایی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «آوا»، 2 پروژه آب آشامیدنی بهداشتی در فرمانداری انجیل ولایت هرات با حضور والی این ولایت و وزیر توسعه روستایی به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این پروژه‌ها صدها نفر از ساکنان روستاهای «گازرگاه» و «کاریزک» به آب آشامیدنی بهداشتی دسترسی پیدا نمودند.

این شبکه‌های آبرسانی که از طریق برنامه همبستگی ملی تکمیل شده است و توسط «نصیر احمد درانی» وزیر توسعه روستایی و «محمد آصف رحیمی» والی هرات به بهره‌برداری رسیدند.

شبکه آبرسانی روستای گازرگاه برای هزار خانواده آب آشامیدنی بهداشتی را تأمین می‌نماید.

این پروژه چهار میلیون افغانی هزینه در برداشته که از این میان 400 هزار افغانی را مردم محلی پرداخته‌اند.

همزمان پروژه آبرسانی روستای «کاریزک» فرمانداری انجیل نیز از سوی والی هرات و وزیر توسعه روستایی به بهره‌برداری رسید.

این پروژه آب آشامیدنی مورد نیاز نزدیک به 350 خانواده ساکن روستای کاریزک را تأمین می‌نماید.

با وجود این که دور دوم برنامه همبستگی در فرمانداری انجیل در دست تکمیل شدن است ولی این پروژه باهزینه‌ای بالغ بر 2 میلیون و 60 هزار افغانی تکمیل شده که مردم محلی 10 درصد هزینه مجموع پروژه را پرداخت نموده‌اند.

با بهره برداری از این پروژه‌ها برای حدود 2 هزار و 500 خانواده آب آشامیدنی بهداشتی تأمین شد.

درانی در مراسم افتتاح این پروژه‌ها از اعضای شوراهای عمرانی روستاها خواست از این پس  از اجرای پروژه‌های کوچک صرف نظر و در عوض آن طرح‌های عمده را به طور مشترک باروستاهای همجوار پیشنهاد نمایند.

همزمان با این «محمد آصف رحیمی» والی هرات نیز از برنامه همبستگی ملی به عنوان مؤثرترین و کارآمدترین برنامه ملی یاد کرد که توانسته در سطح روستاها به طور مستقیم در بهبود وضعیت زندگی مردم مؤثر واقع شود.

والی هرات بر ضرورت توجه به بهبود وضعیت زندگی مردم در روستاها تأکید نمود و گفت: در صورتی که چند روستا متحد شوند و پروژه‌های متوسط مثل سدهای آبگردان و احداث راه های روستایی را به طور مشترک عملی سازند زمینه برای رشد روستاها بیشتر مساعد می‌شود.

والی هرات از روستانشینان خواست بر اجرای برنامه‌هایی که درآمد مردم را تقویت می‌نماید بیشتر تمرکز نمایند.