امروز : پنج شنبه, 03 اسفند 1396

رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان خراسان رضوی: 600 میلیارد دلار استعداد بازار ایران برای سرمایه‌گذاری خارجی است

 

 

 

رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان خراسان رضوی با بیان اینکه صنایع غذایی مهم‌ترین بازار سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی است، گفت: استعداد بازار ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی بیش از 600 میلیارد دلار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، «محمود سیادت» با اشاره به برگزاری بزرگترین نمایشگاه صنایع غذایی و بسته‌بندی شرق کشور در مشهد اظهار کرد: این نمایشگاه یکی از مهم‌ترین فرصت‌های حضور و توسعه روابط تجاری برای افزایش رقابت میان تولیدکنندگان داخلی در راستای افزایش بازارهای جهانی و توسعه تجارت منطقه‌ای در خراسان رضوی است.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین اثرات توسعه فعالیت‌های تجاری و تخصصی نمایشگاهی افزایش فرصت‌های عمومی کسب و کار و رونق اشتغال است که اکنون می‌تواند مسیری را برای حضور کشورها و سرمایه‌گذاران خارجی به واسطه این نمایشگاه آماده کند و صاحبان صنایع استان باید بتوانند از این حضور بهره بگیرند و سعی در انتقال تجارب و تکنولوژی روز دنیا را داشته باشند.

رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان خراسان رضوی تصریح کرد: برای اقتصاد بحران زده اروپا و غرب، بازار تولید و تجارت ایران با استعدادی در حدود 600 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری و بازرگانی، یکی از بهترین و جذاب‌ترین بازار های دنیا به شمار می‌رود که این رقم می‌تواند سبب جذب سرمایه‌های تجاری، تولیدی و خدماتی هر کشور و سرمایه‌گذاری به سوی بازارهای ایران باشد.

وی با اشاره به پیش‌بینی رشد منطقه‌ای رویدادهای بین‌المللی و نمایشگاهی مشهد در آسیای مرکزی تصریح کرد: برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی ایران در مشهد می‌تواند به نخستین گام در جهت توسعه روابط تجاری ایران به صورت نمایشگاهی در استان خراسان رضوی تبدیل شود.

گفتنی است، شانزدهمین نمایشگاه مواد غذایی و صنایع وابسته با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی و شرکت فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق کشور از چهارم تا هفتم شهریور ماه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.