امروز : شنبه, 30 دی 1396

باید به زمینه کسب و صنعت در افغانستان توجه بیشتری شود

 

 

 

«محمود سیادت» گفت:باید به زمینه کسب و صنعت در افغانستان توجه شود و من باور دارم هرچند شرایط سخت است اما همکاری خوبی با این کشور خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، «محمود سیادت» عصر روز گذشته در جلسه هیأت تجارت و صنایع هرات در اتاق بازرگانی مشهد بابیان اینکه حکمتیار، از مخالفان جدی و مسلح افغانستان به‌تازگی با دولت این کشور اعلام همکاری کرده است، اظهار کرد: ایران باید بیش از گذشته آماده تغییر باشد، چراکه دولت افغانستان روزبه‌روز در حال ساماندهی بوده و زمینه همکاری بیشتر در زمینه‌های مختلف را دارد.

مسئول اتاق مشترک تجارت ایران و افغانستان با بیان اینکه باید مطالعات جامع در خصوص کشور افغانستان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: باید به زمینه کسب و صنعت در افغانستان توجه شود و من باور دارم هرچند شرایط سخت است اما همکاری خوبی با این کشور خواهیم داشت.

سیادت به روند همکاری رو به رشد میان افغانستان و ایران تأکید کرد و گفت: نه‌تنها در زمینه اقتصاد بلکه در زمینه‌های مختلف با استفاده از تکنولوژی می‌توانیم ورود پیدا کنیم و از ظرفیت‌های بالقوه کشور افغانستان در جهت بالا بردن تولیدات استفاده کنیم.

وی بابیان اینکه در هفته بیش از 60 پرواز از هرات به خارج از افغانستان وجود دارد، تبیین کرد: نه‌ تنها در بخش همکاری بلکه در زمینه صادرات به سایر کشورها نیز می‌توانیم از طریق افغانستان فعالیت داشته باشیم.